תבשילי קדרה

גשם יורד בחוץ  כבר יומיים וכל מה שבא לכם לעשות אחרי השבוע העמוס שעברתם זה לכנס מתחת לשמיכה ולראות את הסדרה ההיא שכולם מדברים עליה, אתם מחליטים שלפחות פעם אחת בחיים אתם צריכים להרגיש מעודכנים ולהבין על מה כולם מדברים ..
המשפחה המורחבת תתאסף אצלכם בבית עוד כמה שעות ועם כמה שאתם אוהבים לארח ונהנים מהפירגון, המחשבה על עבודה של כמה שעות במטבח מבאסת אתכם ..אז מה עושים ? ממש לא בא לכם לסיים את הסופ"ש עם רגשי אשמה שלא השקעתם מספיק במשפחה.
פותחים לרגע ספר בישול איטלקי מפעם והפתרון מופיע במלוא הדרו – תבשיל קדרה . חצי שעה של עבודה וסוגרים את הסיפור .. עוד 2 סלטים ותוספת חצי שעה לפני הארוחה , בקבוק יין טוב .. או שניים, גלידה מהגלידריה השכונתית – אחלה ארוחה.
טלפון ליפתח מיוז'י , התייעצות קצרה ו נתח כתף מרכזית בדרך אלי , מקבלת את ההמלצה לשלב קצת שפונדרה בתבשיל ( במקום עצמות ..) ,דואגת לירקות שורש וציר בקר ... ואוטוטו התבשיל בתנור ואני מול הסדרה.. עם כוס היין הראשונה.
מגוון תבשילי  הקדרה הוא עצום , חוצה תרבויות  ומטבחים , סוגי בשר ונתחים , רטבים ותוספות . הטכניקה של בישול קדרה מושלמת לטבחים אינטואיטיביים כי הבישול לא חייב להיות מדוייק ויש אפשרות לתיקון טעמים תוך כדי תנועה  ,כך שאפשר לבשל מתכון קלאסי ככתבו וכלשונו, להתחיל ממתכון וללכת ממנו לפרשנויות אישיות .. או פשוט להמציא.
הנה כמה הצעות לתבשילי קדירה קלאסיים , שיהיה לכם ממה להתחיל : תבשיל עוף, בקר , טלה או לבן , ירקות ותפוחי אדמה, רוטב מצויין .. זה כל מה שאתם צריכים עם לחם טוב ויין מצוין .. בתיאבון .

יצירת קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם