בשר לבן

לפני קצת יותר מ75 שנה, בשנת 1952 הגיע לישראל מבולגריה יוז'י – קצב מומחה שהיה הראשון להעיז ולהביא את בשורת הבשר הלבן לתפריט הישראלי.

במהלך השנים פתחנו התמחות בכל סוגי הבשר והקצבות, לקוחותינו יכולים להעיד שכל סטייק או נתח בשר שאנו מגישים הוא ברמה האיכותית ביותר ואנו מקפידים להמשיך להתעדכן ולהשתפר באופן מתמיד ובכל זאת – בשר לבן הוא בסיס הdna הקצבי שלנו ואנו אוהבים מאד לעבוד ולהגיש אותו.

מאכלי בשר לבן נפוצים מאד במדינות מזרח אירופה ומהווים נדבך מרכזי מהתפריט הביתי, במסעדות ובדוכני רחוב. גם המטבחים האירופאיים הקלאסיים עושים שימוש נרחב ויודעים להפיק מהבשר הלבן מעדנים מגוונים .

את הבשר הלבן תוכלו למצוא אצלנו במגוון רחב ועשיר של מוצרים:

ארוחת נקניקיות עם פירה וחרדל , סטייק לבן בפיתה ( עם העצם על יד) , צלע לבן מזוגגת ברוטב מתוק חריף או ספייריבס שמבלים כמה שעות טובות בתנור ומתפרקים מהעצם – אין ספק שמדובר בהנאות קולינריות יוצאות דופן .
כמי שחיים במדינת ישראל, אנו ערים כמובן לעמדה שלילית של חלק מקהל לקוחותינו הנמנעים מבשר לבן ומכבדים את ההעדפות של כל לקוח. לאלו מכם שמתחברים ואוהבים נשמח לספק את הבשר ברמת האיכות והטריות הגבוהה ביותר וברמת  הקצבות שאתם רגילים לה אצלנו.
דברו אתנו ונשמח להתאים את הנתחים המעולים ביותר והמתאימים להעדפותיכם.

יצירת קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם