בשר בקר ועגל

בקר ועגל הם הבסיס לפעילות של כל קצביה שמכבדת את עצמה, בארץ ובעולם. השליטה באיכות התהליך והמוצר, החל משלבי הגידול  ועד למוצר הסופי הנמכר ללקוח היא המבחן האמיתי למקצועיות של הקצביה וצוות הקצבים.
הנאה מסטייק איכותי או תבשיל קדרה עשיר בטעמים מתחילה כבר בבחירה של העגלים, נמשכת באופן שבו הם גדלים ובתזונה שלהם ומכאן לשרשרת הטיפול בכל אחד מהחלקים – אלו המיועדים לבישול ארוך והאחרים שעוברים יישון מבוקר ומשמשים לצלייה על האש או במחבת .
מגוון הנתחים ומוצרי הבקר והעגל אותם אנו מספקים הוא רחב ,מגוון וניתן לחלוקה ל4 קבוצות עיקריות :
  1. נתחים לבישול ארוך – אלו נתחים הנמכרים כאשר הם טריים ואינם דורשים יישון לאחר קבלתם בקצביה. נתחים אלו משמשים לתבשילי קדרה , צלי ומרקים ונבדלים זה מזה בזמן הבישול, במרקם ובטעמים לאחר הבישול. בין הנתחים הנפוצים לבישול ארוך ניתן למנות את הכתף המרכזית, שריר, צלעות, וייסבראטן ועוד.
  2. נתחים לצלייה – נתחים העוברים יישון מבוקר על מנת להביא אותם למצב אופטימלי של טעם ומרקם בעת הצלייה. לכאורה אין חידוש במכירה של נתח סינטה , אנטרקוט או פילה ואולם הצצה לעומק הדברים מגלה שמדובר בעולם ומלואו – בחירת הנתח המתאים, השליטה על תהליך היישון, הקצבות ואופן ההגשה ללקוח הופכים את הסטייקים שאנו מספקים ללקוחות שלנו לאיכותיים מסוגם .
    נציין בקצרה כי עולם הסטייקים רחב ומגוון כך שמעבר לסטייקים בתצורה הבסיסית אנו מספקים מגון רחב של נתחים כדוגמת , ניו יורק ( סינטה על העצם) , טי-בון ,פריים ריב ועוד.
  3. בשר טחון- השימושים בבקר טחון רבים ומגוונים . מוסקה, ממולאים ורוטב בולונז , המבורגר וקבב –כל אלו מתבססים על בשר בקר טחון. עד לפני תקופה לא ארוכה היה נהוג לזלזל באיכות הבשר המשמש לטחינה ובהתאמתו לתבשיל או הצורך. אצלנו, רגע לפני הטחינה תשאלו מהו הצורך ובהתאם יבחר הנתח המתאים לטחינה.
  4. חלקים פנימיים – מוח עגל, שקדים וחלקים נוספים המטופלים על יד טבח מוכשר הם מעדן – בכך אין כל ספק . חלקים אלו חייבים להיות טריים במיוחד והטיפול בהם דורש מיומנות גבוהה. נציין כי אנו לא מחזיקים בשוטף את החלקים הפנימיים של הבקר אך שמחים לספק אותם על פי הזמנה מראש כשהם באיכות והטריות הגבוהים ביותר.
דברו עם הקצב שלכם, שתפו אותו בתוכניות שלכם ותקבלו התאמה מדוייקת של הנתח לצרכים שלכם ויעוץ מפורט כיצד לטפל בו ולהכין תבשיל או סטייק מושלם .

יצירת קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם